Gedenksteentje babygraf – een ster voor het sterrenkindje – Emmi
Baby Emmi had al sinds haar geboorte serieuze gezondheidsproblemen. Ondanks dat de ontwikkelingen slecht waren was er altijd nog hoop. Helaas overleed Emmi toch nog onverwachts na net geen 4 maanden geleefd te hebben.

portretje baby’tje
Down
Al vrij vroeg in de zwangerschap wisten de ouders dat het baby’tje Down had. Ze wisten ook dat het leven met en voor Emmi een uitdaging zou worden. Toch was Emmi meer dan van harte welkom. In de vier maanden dat Emmi leefde wisselden wanhoop en hoop elkaar af om de vele medische problemen. Dat hakte er bij de ouders wel in.
Emmi sliep altijd in een bijzondere positie: op haar rug met beide armpjes en beentjes wijd. Een positie die men ook wel “zeesterrenslaap” noemt vanwege de 5 punten die een zeester heeft.
Sterrenkindje
De overlijdenskaart had de tekst: “Je was ons zeesterretje; nu ben je ons sterrenkindje.”
We gebruikten dat als thema voor het babygrafmonument dat we voor Emmi ontwierpen. Het gedenksteentje voor haar babygraf is een stapeling van verschillende sterren.
Symboliek
Iedere ster staat iemand uit het gezin. De onderste en eerste ster verwijst naar de vader. Hij draagt als het ware het gezin. De tweede ster staat voor de moeder met Emmi in haar buik. De ster is gevuld met een fotootje van Emmi. Het derde sterretje verbeeldt voor Emmi’s zusje. De gepolijste ster bovenop straalt en is natuurlijk voor Emmi.
Uitvoering Gedenksteentje babygraf
Iedere stapje om tot dit monument te komen is samen met de ouders gezet en uitbreid besproken. Eerst maakten we een aantal kleine ontwerpen. Na een aantal aanpassingen werd dit opgevolgd door een mock-up ontwerp op ware grootte uitgevoerd in karton. Pas toen dat ontwerp helemaal naar het zin was van de ouders begonnen we met de uitvoering in RVS. Het gedenksteentje babygraf voerden we heel precies en met zorg uit. We gaven extra aandacht aan de lassen en de afwerking voor een extra mooi resultaat. Het portretje werd met lasertechniek in de transparante ster aangebracht.
Katholieke begraafplaats
Baby’tje Emmi werd op een Katholieke begraafplaats begraven. Het idee dat daar met Allerzielen altijd de pastoor langsgaat om de zegen te geven aan de graven sprak de ouders en grootouders aan.
Het monument staat op de RK begraafplaats in Pijnacker